O programie

scudo_picc-trasp„Problem z głowy” już od 2011 roku prowadzi działania edukacyjne w szkołach i przedszkolach.
Program jest odpowiedzią na niestety wciąż aktualny problem, jakim jest wszawica w polskich szkołach. Dotychczas edukacją objętych zostało ponad 1 446 000 dzieci w szkołach podstawowych w całej Polsce. 

Trwa właśnie szósta edycja Programu Problem z Głowy! W ramach programu trafiły do szkół materiały edukacyjne,które, jak wierzymy, są nieocenione przy poprawianiu świadomości rodziców i nauczycieli, z jak dużym problemem walczymy. Z radością ogłosiliśmy wyniki konkursu Wszawica Nie ma Szans!, które dostępne są tutaj.  Pomoce naukowe już do Was jadą, a wspaniała tablica multimedialna znalazła swoje miejsce w Szkole Podstawowej nr 21 w Gdańsku! Serdecznie gratulujemy! Zachęcamy też do zgłaszania się do programu – materiałów edukacyjnych dla nikogo nie zabraknie! Czekają na Was scenariusze zajęć, ulotki dla rodziców i plakaty pomocne w walce z nadal istniejącym problemem, jakim jest wszawica wśród dzieci.

Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej „Problem z Głowy”

Trudno uwierzyć, ale wszawica to wciąż aktualny problem w XXI wieku. Pomimo tego, iż mówi się o niej znacznie mniej niż dawniej, to nadal atakuje równie często. Wszawica powraca regularnie, a mity krążące wokół niej niestety przyczyniają się do jej rozprzestrzeniania. Często stanowi ona również temat tabu, o którym nie chcemy rozmawiać. Niewiele osób wie, że wszawica nie jest skutkiem braku higieny czy złej sytuacji materialnej rodziny. Zarazić może się nią każdy.

Aby zapobiec szerzeniu się tej choroby marka Paranit od siedmiu lat prowadzi działania edukacyjne w szkołach podstawowych i przedszkolach
w całej Polsce.
Alarmujący jest fakt, że wśród 1390 szkół uczestniczących w programie w 2018 roku, w większości placówek wystąpił problem wszawicy! Niezmiennym celem programu jest pomoc pedagogom oraz pielęgniarkom i higienistkom szkolnym w przekazywaniu prawidłowych zasad profilaktycznych rodzicom i dzieciom, poprzez dostarczenie placówkom bezpłatnych materiałów edukacyjnych dla pielęgniarek szkolnych.