O programie

scudo_picc-trasp„Problem z głowy” już od 2011 roku prowadzi działania edukacyjne w szkołach i przedszkolach.
Program jest odpowiedzią na niestety wciąż aktualny problem, jakim jest wszawica w polskich szkołach. Dotychczas edukacją objętych zostało ponad 1 446 000 dzieci w szkołach podstawowych w całej Polsce. 

Już piąta edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Problem z Głowy” dobiega końca! Szkoły mają do dyspozycji materiały edukacyjne,które, jak wierzymy, są nieocenione przy poprawianiu świadomości rodziców i nauczycieli, z jak dużym problemem walczymy. Serdecznie zachęcamy  wszystkie szkoły do pobrania materiałów edukacyjnych dla szkół dostępnych w zakładce materiały do pobrania. Wspólnie odzyskajmy kontrolę nad zdrowiem dzieci!

Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej „Problem z Głowy”

Trudno uwierzyć, ale wszawica to wciąż aktualny problem w XXI wieku. Pomimo tego, iż mówi się o niej znacznie mniej niż dawniej, to nadal atakuje równie często. Wszawica powraca regularnie, a mity krążące wokół niej niestety przyczyniają się do jej rozprzestrzeniania. Często stanowi ona również temat tabu, o którym nie chcemy rozmawiać. Niewiele osób wie, że wszawica nie jest skutkiem braku higieny czy złej sytuacji materialnej rodziny. Zarazić może się nią każdy.

Aby zapobiec szerzeniu się tej choroby marka Paranit od pięciu lat prowadzi działania edukacyjne w szkołach podstawowych i przedszkolach
w całej Polsce.
Alarmujący jest fakt, że wśród 1390 szkół uczestniczących w programie w 2017 roku, w większości placówek wystąpił problem wszawicy! Niezmiennym celem programu jest pomoc pedagogom oraz pielęgniarkom i higienistkom szkolnym w przekazywaniu prawidłowych zasad profilaktycznych rodzicom i dzieciom, poprzez dostarczenie placówkom bezpłatnych materiałów edukacyjnych dla pielęgniarek szkolnych.