O programie

scudo_picc-traspOgólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej „Problem z głowy” już od 2011 roku prowadzi działania edukacyjne w szkołach i przedszkolach.
Program jest odpowiedzią na niestety wciąż aktualny problem, jakim jest wszawica w polskich szkołach. Dotychczas edukacją objętych zostało ponad 1 286 000 dzieci w szkołach podstawowych w całej Polsce.

Trudno uwierzyć, ale wszawica to wciąż aktualny problem w XXI wieku. Pomimo tego, iż mówi się o niej znacznie mniej niż dawniej, to nadal atakuje równie często. Wszawica powraca regularnie, a mity krążące wokół niej niestety przyczyniają się do jej rozprzestrzeniania. Często stanowi ona również temat tabu, o którym nie chcemy rozmawiać. Niewiele osób wie, że wszawica nie jest skutkiem braku higieny czy złej sytuacji materialnej rodziny. Zarazić może się nią każdy.

Aby zapobiec szerzeniu się tej choroby marka Paranit od czterech lat prowadzi działania edukacyjne w szkołach podstawowych i przedszkolach
w całej Polsce.
Alarmującym jest fakt, że wśród 2000 szkół uczestniczących w programie w 2014 roku, aż w 68% placówek wystąpił problem wszawicy! Niezmiennym celem programu jest pomoc pedagogom oraz pielęgniarkom i higienistkom szkolnym w przekazywaniu prawidłowych
zasad profilaktycznych rodzicom i dzieciom,
poprzez dostarczenie placówkom bezpłatnych materiałów edukacyjnych dla pielęgniarek szkolnych.